اوایل که اینکارو میکردم شاید دبیرستانی بودم.خیلی سال پیش.اضافه پول تو جیبی هامو جمع میکردم و میذاشتم کنار واسه بچه ها.

وقتی پولا جمع میشد و میخواستم چیزی واسشون بخرم با مسئولش هماهنگ میکردم و میرفتم همه چیزو میذاشتم پشت در و بدون اینکه کسی منو ببینه میرفتم.

بعدها پدرومادرم تشویقم کردن کارمو به فامیل بگم اما من اونوقتا فکر میکردم یه کار خوبی که آدم انجام میده رو اگر به کسی بگه ارزش کارش از بین میره.اما وقتی دیدم گفتنم باعث میشه آدمای بیشتری این کارو بکنن همیشه و هرجا ازش صحبت کردم.

یه مرکزی هست که ۲۰ تا پسر بدسرپرست و بی سرپست تا ۱۵ سال رو نگه میداره.

چندساله پولای مازادم رو جمع میکنم و میذارم توی یه کیف.الان عادتم شده.مثلا باقی مونده پول تاکسی و خریدهای روزمره و. رو اینطوری جمع میکنم و درنهایت وقتی زیاد میشه یه سری چیزا واسه بچه ها میخرم و میبرم براشون برعکس دفعه های قبل اگر شب نرسم اونجا و دیروقت نباشه میرم تو باهاشون حرفم میزنم.

این پیشنهاد رو من به فامیل و دوست و آشنا دادم و خیلی زیاد استقبال شد.دوست دارم اینجا هم این پیشنهاد رو بنویسم.

اگر هرکس پول مازاد خودش رو جمع آوری کنه و به نظر من به اطراف محل زندگی خودش کمک کنه چون اگر یک نفر فقط برای یک جا اینکارو بکنه درست نیست.بالاخره هرکدوم از ما بهتر محیط زندگی خودمونو میشناسیم و باید به نظرم مطلقا تو محل زندگی خودمون این فعالیت و بکنیم.

+اولین باری که پولارو نشونش دادم گفت سر پل میشینی گدایی میکنی؟؟ :|

+اون پولایی که به صورت تراول هستند و ده تومنی ها از اول این شکلی نبودن،من وقتایی که پول خرد واسه تاکسی و میخوام میام این پولارو میذارم خرد برمیدارم.

+اگر پیشنهادی برای خوشحال کردن پسربچه های تا سن ۱۵ سال دارین خوشحال میشم بشنوم چون دارم فکر میکنم اینبار چی بخرم.

+اصلنم معلوم نیست چون خودم لپ لپ دوس دارم واسه بچه هام میخرم

+روش کار من اینه که وقتی همه چیزارو خریدم میارم خونه و تو یه کیسه میذارم و تک تک برای ۲۰ نفر ربان(رمان؟)میپیچم میتونید اینکارو تو خونه خودتون انجام بدین کلی هم کیف میده به آدم

+عکس چیزایی که توضیح دادم و گذاشتم اگر دلتون خواست ببینید.

ادامه مطلب

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها