واقعا خیلی کلافه کننده شده این قضیه کنکور.

میری یه دقیقه انقلاب گوشت پر از صدای قلمچی و گاج و خیلی سبز و کوفت و زهرمار میشه 

میری تو نوبت آرایشگاه مننظر میمونی یه دختر کنارت میشینه که داره از کنکور حرف میزنه

میری تو یه سایت چهارتا مطلب بخونی پراز لینک چگونه پزشکی را در دوروز قبول شویم برات باز میشه

میری بیمارستان یه دختر و میارن بخاطر کنکور خودکشی کرده یا مریضی جسمی و روحی پیدا کرده

میری دفتر باباجان یه نفر میاد میگه دخترم یا پسرم کنکور داره برای همین منم بهم ریختم

میری قبرستون یه نفر اومده میگه کاش منم بمیرم کنکور ندم

میری بیرون خرید میبینی چندنفر با کتاب کنکور میان از بغلت رد میشن

میری بیرون با ماشین بیشتر از تابلوهای راهنمایی رانندگی تابلو آموزشگاه تقویتی کنکور میبینی

میری

واقعا این وضع تا کی میخواد ادامه پیدا کنه؟

دوست دارم این سوال رو از کسایی که عاشق پزشکی هستن بپرسم به نظرتون یکم عجیب نیست از هر ۶۰۰هزارنفر داوطلب تجربی همه عاشق پزشکی هستن؟

یعنی واقعا یه رشته تو دنیا هست که آدما میتونن باهاش خوشبخت بشن؟

این مسخره نیست؟؟

بنده خداها این روزای قشنگی و که تلف میکنین واسه کنکور روزای قشنگ جوونیتونه.

روزایی که هیچوقت برنمیگردن.اگر الان ۱۹ سالته دیگه ۱۹ ساله نمیشی این آخرین بار که تجربه اش میکنی.

این چه مملکتیه که فقط پزشکا و دندون پزشکا توش موقعیت اجتماعی خوبی دارن؟؟به نظر من فقط یه جامعه بیمار هست که به هیچی جز درمان بیماری اهمیت نمیده.

به نظر من هیچ شغلی جز معلم بودن نباید اینقدر پرستیژ داشته باشه.چون اون معلمه که میتونه دنیاتو تغییر بده و باورت و شکل بده.

در قشنگی و زیبایی پزشکی هیچ شکی نیست واقعا ولی ای کاش بدونیم پزشکی همه چیز نیست.دنیا هزاران قشنگی و داره و پزشکی فقط یکی از اون هاست.

به خدا وقتی سواستفاده موسسات و افراد و از سادگی پشت کنکوری ها میبینم دلم میخواد بشینم گریه کنم.

این کنکور هیچی جز منبع درآمد برای یه سری افراد نیست.

تلقین همین آدما باعث شده فکر کنیم رتبه ما و رشته ما و دانشگاه ما انسانیت مارو مشخص میکنه.

برای علاقه به پزشکی خیلی چیزا باید درونت درست شده باشن.فقط رتبه کسی ضامن موفقیتش تو رشته پزشکی نیست.

پسره مخ شیمی بود یه سال بعد از این المپیادیا که اول شده بود کنکور داد رتبه اش خیلی خوب شد گفت همه گفتن باید بری پزشکی ولی من کنار پزشکی شیمی هم میخونم.خب لامصب تورو خدا بهت یه استعدادی داده ازش استفاده کن.بخاطر رتبه خوبت واقعا تو خودت میبینی پزشک خوبی هم بشی؟؟

حالم از قلمچی و هرچی آزمون آزمایشی بهم میخوره که حسابش مثل کنتور برق داره تو هردقیقه کلی پول میندازه.

یه روزی اگر خدا بخواد و بچه دار بشم هیچوقت نمیذارم جامعه اونو به سمت علاقه به پزشکی ببره خودش و تنها خودش باید انتخاب کنه دلش چی میخواد.

آخر هفته کنکور هست و خیلیا احساس میکنن ته خط هستن و زندگی براشون تموم شده ولی کاهش فکر کنن این اولین و آخرین تابستونه ۱۸ یا ۱۹ یا ۲۰ سالگیشونه.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها